Quantcast
Channel: Panasonic – HD Televizija – HDTV eZine
Viewing all 67 articles
Browse latest View live

Panasonic TX-65EZ1000E UHD HDR OLED TV – recenzija

$
0
0
panasonic-tx-65ez1000e

panasonic-tx-65ez1000e

panasonic-tx-65ez1000e

Prvi Panasonicov televizor koji testiram u 2017. ujedno je i najbolji koji kompanija lansira ovu sezonu. Iza oznake TX-65EZ1000E (TX-65EZ1002B u Velikoj Britaniji) je 65-inčni OLED televizor s novim Master HDR UHD OLED panelom, THX 4K i UHD Premium certifikatima, najnovijim Studio Colour HCX2 procesorom slike, svim modernim žičnim i bežičnim sučeljima, te Smart TV platformom "My Home Screen 2.0". Uz EZ1000E ove godine je izašao i slabiji EZ950E, što čini ovo drugom generacijom OLED televizora koji Panasonic lansira na tržište (prvi je bio zakrivljen CZ950E / CZ952B u Velikoj Britaniji). Imao sam priliku provesti desetak daba da provjerim sve aspekte ovog modela, rezultate i dojmove pročitajte u nastavku.

[review]

Specifications

panasonic-65ez1000e-specs

Proizvođač Panasonic
Model TX-65EZ1000E
Tehnologija prikaza WRGB OLED TV
Geometrija zaslona ravni zaslon
Veličina ekrana 65 inča / 165 cm
Energetska klasa B (180 W, 250 kWh/godišnje)
3D / HDR ne/ da (HDR-10/HLG)
Osvježavanje zaslona maks. 120 Hz
Black frame insertion (BFI) da
Rezolucija Ultra HD, 3840 x 2160 piksela (svaki se sastoji od 4 podpiksela)
Broj HDMI priključaka 4 (HDMI 2.0b + HDCP 2.2)
Toslink (digitalni optički audio izlaz) da
USB sučelje da (3x)
Ethernet da
Wi-Fi / Bluetooth da/ da
PCMCIA/Common Interface utor da
Utor za memorijske kartice da (SD)
Izlaz za slušalice (3.5 mm) da
Digitalni prijam DVB-T2/C/S2 (dvostruki, s podrškom za HEVC)
HEVC/VP9 podrška da/da
Operativni sustav my home screen 2.0 (proteklih godina poznat kao Firefox OS)
CPU Quad-core
VESA da, 400 x 300 mm
Zemlja porijekla: Češka
Okvirna MP cijena: 56.999,00 kn (check actual price on nabava.net) UK - £5999.00 (RGB Direct)
  Više informacija / detaljne specifikacije:

Raspakiravanje (Unboxing)

Dizajn i kvaliteta izrade

panasonic-65ez1000e-lifestyle

Počevši od 2016. najbolji Panasonicovi televizori, pa tako i ovogodišnji EZ1000E, slijede istu dizajnersku smjernicu "Art & Interior", kombinirajući visokokvalitetne materijale s elegantnim dizajnom koji će se besprijekorno uklopiti u moderne stambene prostore. Iako EZ1000 krasi jedinstven dizajn, isti nije tako neobičan kao primjerice prošlogodišnji DX800E. Ispod ravnog ekrana tankog okvira sa srebrnim obrubom nalazi se soundbar zvučnik podešen od strane legendarnog Technicsa. Panasonic naziva ovaj zvučnik "Dynamic Blade Speaker" jer svojim oblikom nalikuje oštrici. Ispod srebrne tkanine nalaze se dva visokotonca, četiri srednj0tonca (također poznati kao squawkers) i čak osam woofera koji zajedno s Quad pasivnim radijatorom obećavaju solidan nisko-frekvencijski odziv. Ukupni snaga zvučnika iznosi 80 W. [caption id="attachment_38876" align="aligncenter" width="620"]panasonic-65ez1000e-dimensions Izvor: Panasonic[/caption] Kao što je prikazano u videozapisu raspakiravanja, u postupku instalacije postoje mnogi koraci, a rukovanje zvučnom trakom mora biti pažljivo. Razlog je taj što je zvučna traka vrlo tanka u sredini, a gdje se ujedno nalazi i kabel za njeno spajanje na TV. Jednom kad je montirana, metalna podloga ju podupire pa možete podići i premjestiti televizor bez ikakve brige da će se savinuti ili na neki drugi način oštetiti.

panasonic-65ez1000e-logo2

Pogled na stranu TV-a otkriva debljinu sličnu onoj koju sam vidio na LG OLED televizorima - vrlo uski gornji dio i deblji donji dio (najveća dubina iznosi 42 mm). [caption id="attachment_38885" align="aligncenter" width="620"]panasonic-65ez1000e-thickness Debljina TV-a u gornjem dijelu u usporedbi s UHD BD pakovanjem[/caption] Dok gornji dio ima elegantnu, polu-sjajnu teksturu, dno je napravljeno od plastike čvršće teksture i manje kvalitete nego što se očekuje za TV ove klase. Isti pristup sam vidio na prošlogodišnjem modelu TX-65DX900E. [caption id="attachment_38882" align="aligncenter" width="620"]panasonic-65ez1000e-rear TV ima četiri poklopca - od toga tri na poleđini[/caption] TV ima 4 poklopca - 1 sprijeda i 3 straga kako bi TV bio čistog izgleda sa svih strana. Tu je i sustav upravljanja kabelima koji skriva kabel napajanja (trajno pričvršćen na TV) i kabel koji povezuje zvučnu traku s televizorom. Količina detalja koju je Panasonicov tim uložio na usmjeravanje ovog posljednjeg kabela je nevjerojatna - postoje mnoge točke pričvršćivanja, tako da kabeli idu točno tamo gdje je to predviđeno - provjerite video raspakiravanja za više detalja. Što se priključaka tiče, 65EZ1000E nudi sljedeće:
  • 4x HDMI
  • 1x antena i 2x satelitski ulazi
  • 3x USB (1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
  • Toslink
  • čitač za SD kartice
  • komponentni audio i video (uz priložene adaptere)
  • Ethernet (LAN) - 10 BASE-T/ 100 BASE-TX
  • 3.5 mm priključak za slušalice
  • 2x Common Interface (CI Plus)

panasonic-65ez1000e-connectors

TV ima dobar raspon opcija povezivanja koje uključuju čak i utor za SD karticu, tako da možete gledati fotografije i videozapise izravno s fotoaparata što je odlična značajka. Na kraju, valja istaknuti da možete montirati TV na zid zajedno sa zvučnom trakom. U tom slučaju ćete morati koristiti poseban pribor za vješanje zvučnika koji se isporučuje s TV prijemnikom.

Upravljanje

panasonic-65ez1000e-remotes

65EZ1000E dolazi s dva daljinska upravljačima - ista dva sam vidio prethodne godine isporučene uz 65DX900E . Prvi je klasičan daljinski upravljač koji Panasonic već godinama isporučuje uz svoje najbolje modele. Radi se o modelu sa srebrnom metalnom frontom, srebrnim tipkama i crnom plastičnom poleđinom. Tipke su također dobro napravljene, pravilno odvojene i imaju pozadinsko osvjetljenje tako da možete pronaći svoj put čak i u zamračenom okruženju. Daljinski upravljač ima Netflix tipku i brz pristup mnogim različitim opcijama i izbornicima. Novost je tipka My App na ne tako zgodnom mjestu - na zadnjem redu pored tipke "Stop". Svrha te tipke je otvaranje bilo koje aplikacije koju ste odabrali u postavkama - to može biti YouTube ili web-preglednik, na primjer. Drugi daljinski upravljač je "Touch Pad Remote" koji je kompaktniji i nudi manje tipki. Njegove glavne značajke su ugrađeni mikrofon i velika dodirna ploha. Slično kao i godinama prije, ne sviđa mi se Panasonicov pristup "pametnom daljinskom upravljaču" jer se dodirna pločica može koristiti samo za kretanje u četiri smjera - ne dozvoljava pokret s daljinskim uređajem kao što LG ima na svom Magic daljinskom upravljaču ili kao što je Samsung imao prije nekoliko godina.

Izbornici i Smart TV

panasonic-65ez1000e-myhomescreen2

Panasonic nikada nije bio vrhunski igrač kada je riječ o Smart TV-u, a ove godine se ista priča nastavlja. Tvrtka je prva lansirala Firefox OS u 2015., no do kraja 2016. godine Mozilla je zaustavila sav komercijalne razvoj platforme, uključujući i njegove varijante za televizore. Međutim, kako je Firefoxov OS kôd open source, Panasonic ga i dalje upotrebljava samo pod starim imenom - my Home Screen 2.0. Kada je prvi put izašao, Firefox OS na Panasonicovim televizorima bio je jedinstveni sustav s vrlo jednostavnim izbornikom početnog zaslona koji je korisnik mogao prilagoditi na svoj način. Definitivno korak u pravom smjeru nakon neuspjeha tvrtke s my Home Screen 1.0. Najistaknutiji je bio početni zaslon koji je jednostavan i dopušten za postavljanje svih vrsta prečaca - ne samo aplikacija i ulaza, već i mrežnih izvora, TV programa ili čak veza na web stranice. Ova fleksibilnost još uvijek je ispred konkurenata kao što su Samsung s Tizen OS, LG s webOS ili onih koji koriste Android TV platformu. [caption id="attachment_38887" align="aligncenter" width="620"]panasonic-65ez1000e-apps Trgovina aplikacija[/caption] My home screen 2.0 izgleda potpuno isto kao Firefox OS i nudi iste značajke osim Firefox preglednika. Sada možete pregledavati web samo s Panasonicovim vlastitim preglednikom koji nije tako sofisticiran i s vremena na vrijeme se može srušiti. Kao što je spomenuto u odjeljku o daljinskom upravljaču, nova je značajka da možete dodijeliti aplikaciju koju želite na tipku daljinskog upravljača, ali zbog ograničenog odabira aplikacija sumnjam da će mnogi upotrijebiti ovu značajku, osim za Aplikacije YouTube ili DailyMotion.

Multimedijalni reproduktor

panasonic-65ez1000e-media-player

Ugrađeni media player podržava suvremene video kodove i MKV format, tako da možete reproducirati putem USB-a ili mreže sve od SD MPEG-2 do UHD HDR H.265 (HEVC) sadržaja. Reprodukcija je bila glatka preko 100 Mbit mreža preko Synology DS214se NAS-a i mogao sam reproducirati čak 2160p100 UHD video bez ikakvih problema. To je mnogo bolji rezultat nego kada sam pokušao reproducirati iste datoteke na Philipsovim ili TCL Android TV uređajima - čak i kod uređaja s instaliranim Kodijem, reprodukcija nije bila glatka i praktički je nemoguće gledati sadržaj. [caption id="attachment_38889" align="aligncenter" width="620"]panasonic-65ez1000e-media-player2 Opcije podnaslova[/caption] Loša vijest je kako DTS audio i dalje nije podržan, pa ćete morati koristiti vanjski uređaj za reprodukciju datoteka s ovim kodekom. S druge strane, titlovi su podržani, bilo za MKV format ili kao zasebna datoteka. Ponekad se vanjski titlovi ne bi pojavljivali bez posebnog razloga, ali to možete jednostavno riješiti tako da ih postavite u MKV spremnik.

LG Display najavio 8K, savitljive i na veselje mnogih – manje OLED TV panele!

$
0
0
lg-oled-quality-control

lg-oled-quality-control

lg-oled-quality-control LG Display, proizvođač WRGB OLED panela koji se nalaze u svim OLED televizorima koje danas možete kupiti na tržištu, prošlog je utorka po prvi put održao događanje u Europi, točnije u Munchenu. Pod sloganom "OLED, The Future Display is Here", 2017 Europe OLED Day je kompanija iskoristila kako bi predstavila novosti na kojima radi i koje bi se u narednim godinama trebale pojaviti u OLED televizorima. Svi WRGB OLED televizori, a kojih u svojoj ponudi najviše nudi već niz godina LG Electronics, dostupni su isključivo u veličinama od 55", 65" i 77". Isprva su bili zakrivljeni, a danas su svi od reda ravnih ekrana. Svi od reda nude izvrsnu kvalitetu slike, a uz sve niže i niže cijene jako otežavaju posao proizvođačima koji se i dalje drže LED LCD tehnologije. Dok su prije dvije godine svega dva proizvođača imala OLED televizore u ponudi (LG i Panasonic), danas ih istu ima čak devet (Sony, Philips, Panasonic, Loewe, B&O, Toshiba...) s ukupno 96 različitih modela. [caption id="attachment_37585" align="aligncenter" width="620"]Philips-OLED-901-F-Lifestyle-Photography-650-80 Philipsov prvi OLED TV lansiran je prošle godine[/caption] Kako prenosi CNET Francuska koji je prisustvovao događanju, u premium segmentu televizora (cijene preko 1300 eura, odnosno 10000 kuna), 25% otpada na OLED televizore u odnosu na tek 13% u 2016, što je gotovo 100-postotni porast. Samim time LG Display najavljuje povećanje proizvodnje OLED panela i to s 2 milijuna koliko se očekuje da će ih biti proizvedeno ove godine na preko 6 milijuna 2020. Ove brojke ne uključuju samo panele za televizore već i one za pametne telefone, pametne satove i automobile. [caption id="attachment_35655" align="aligncenter" width="620"]oled-seoul-lg-group-hq LG-jeva centrala u Seoulu ponosno ističe OLED.[/caption] Kako bi bio u mogućnosti razviti tolike panele, usavršavati njihove performanse i optimirati proizvodnju, LG Display ulaže ogroman novac u razvoj - u srpnju su najavili ulaganje 7 milijardi američkih dolara u proizvodnju, a do 2020. se očekuje da će se ulaganje popeti sve do 11 milijardi am. dolara. Na događanju su se predstavnici kompanije dotaknuli novosti koje nas očekuju u godinama koje dolaze. Za početak, do sada smo na sajmovima poput CES-a i IFA-e mogli vidjeti samo LCD televizore Ultra HD 4320p rezolucije (skraćeno poznate kao 8K), dok 2019. bi na tržište trebali stići prvi OLED televizori s tom rezolucijom. Spominju se dijagonale od najmanje 80 inča - svakako da na manjim ekranima rezolucija koja je četiri puta veća od Ultra HD 2160p i nema previše smisla, a i pitanje je kakav sadržaj će uopće biti dostupan do tada. Na tržištu već postoje blago savitljivi OLED ekrani poput LG-jeve W7 serije, no 2020. se očekuju pravi savitljivi ekrani koji bi se mogli namotati poput papira velikog formata ili folije. Očekuju se i prozirne, kao i dvostrane varijante. Na kraju, svi oni koji su čekali OLED televizore manje od 55 inča će doći na svoje - Sang-Deog Yeo, predsjednik LG Displaya je otkrio kako su manji OLED paneli veličine oko 40 inča također u pripremi, no nije obznanio točno kada bi to moglo biti. FlatPanelsHD je naveo da bi se to trebalo dogoditi 2020. [caption id="attachment_30323" align="aligncenter" width="600"]mario-medved-lg-curved-oled Premijera LG-jevog OLED televizora u Zagrebu u studenom 2013.[/caption] Kako bilo da bilo, OLED tehnologija je ovdje da ostane. Ovo događanje, kao i najava niza novih varijanti i poboljšanja je dokaz kako je OLED tehnologija itekako podobna za primjene ne samo u segmentu televizora nego i za razne druge uređaje i platforme - od kućne elektronike pa do auto industrije. Ovo je ujedno i najbolji način da se indirektno pobije nedavna Samsungova tvrdnja kako OLED tehnologija nije prikladna za televizore, a koju je kompanija objavila vjerojatno kako bi skrenula pažnju na svoje "QLED" televizore, a koji se baš i ne prodaju tako sjajno kako su očekivali. Iako trajno zadržavanje statične slike postoji na OLED tehnologiji, prema našoj analizi, kao i prema iskustvima tisuća korisnika koji su i više nego oduševljeni svojim OLED televizorima, uz malo pažnje se ova nesavršenost može u potpunosti izbjeći. Vezano za kratki životni vijek koji Samsung navodi kao drugi nedostatak također ne drži vodu - LG Electronics je prošle godine objavio kako OLED ima vijek od čak 100000 radnih sati, tako da teoretski OLED TV možete gledati svaki pan po 10 sati idući 30 godina. Naš LG OLED televizor koji već gotovo 3 godine svakodnevno koristimo radi isto kao i prvi dan - iste svjetline slike i prekrasnih boja bez ikakvih znakova starenja. S obzirom na sve najave, Samsungu je bolje da ili usavrši svoju OLED RGB tehnologiju ili lansira prave Quantum Dot televizore ako želi ostati u igri. Izvori: CNET France (Google Translate), FlatPanelsHD

Panasonicova trideseta godišnjica inovativnih rješenja za Olimpijske igre

$
0
0
Panasonicova-inovativna-rjesenja-za-Olimpijske-igre

Panasonicova-inovativna-rjesenja-za-Olimpijske-igre

Panasonicova-inovativna-rjesenja-za-Olimpijske-igre

Kompanija Panasonic - koja je sponzor 23. Zimskih olimpijskih igara (Olympic Winter Games PyeongChang 2018) i 23. Zimskih paraolimpijskih igara (PyeongChang 2018 Paralympic Winter Games) koje će se održati u južnokorejskom gradu Pyeongchangu danas je objavila kako pokreće cijeli niz marketinških aktivnosti u kategoriji sponzorstva. Putem tih aktivnosti, Panasonic se nada kako će ljudima približiti veličanstvo i uzbudljivost sporta te dodatno pomoći razvitku olimpijskog i paraolimpijskog pokreta. Na ovogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama Hrvatsku će predstavljati čak 20 hrvatskih olimpijaca i olimpijki u četiri sporta. To je nakon Torina 2006. godine, najveći broj hrvatskih sportašica i sportaša na jednim ZOI, a sportovi u kojima će se natjecati su alpsko skijanje (desetero sportašica i sportaša), bob (pet sportaša), skijaško trčanje (četvero sportaša i sportašica) i sanjkanje (jedna sportašica). Panasonic će osigurati pet PT-RQ32K projektora iznimne svjetline s 4K podrškom 8K dvorani koja će biti smještena u IBC-u (International Broadcasting Center) u Pyeongchangu kojeg će podići OBS (Olympic Broadcasting Services) i NHK (Japan Broadcasting Corporation) i koji će imati podršku za 8K format (8K nudi četiri puta veću rezoluciju od 4K).  Putem izlaganja 8K i HDR formata u toj dvorani - riječ o je iznimno preciznoj i kvalitetnoj vrsti slike iduće generacija - Panasonic će pomoći u pripremi novih načina gledanja sportskih manifestacija koji će do punog izražaja doći na budućim natjecanjima kao što su Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine. S vjerom u ideale olimpijskog i paraolimpijskog pokreta, u Panasonicovom Tokio Centru održat će se niz promotivnih aktivnosti. Izložbeni prostor na prvom katu korisnicima donosi interaktivne sadržaje koji se tiču tri teme - sporta, kulture i obrazovanja. Također, isti prostor pokriva i niz aktivnosti u NEXT2 Communications sekciji u kojoj će moći uživati veliki broj posjetitelje, uključujući djecu i mlade koji predstavljaju iduću generaciju. Panasonic planira podržati pokrete s Ariake, glavne lokacije Olimpijskih i Paraolimpijskih igara u Tokiju 2020. godine.

Osim ovih aktivnosti, u Panasonicovom Tokio Centru održat će se posebna izložba tijekom trajanja Zimskih olimpijskih igara u PyeongChangu 2018. godine u suradnji Međunarodnim olimpijskim odborom. Nova sekcija za izlaganje i predstavljanje važnog sadržaja povezanog sa ZOI 2018. godine bit će napravljena na prvom katu te će posjetiocima omogućiti doživljaj uzbuđenja natjecanja putem video-zapisa i ostalih vrsta medijskog sadržaja. Tijekom tri dana, od 22. do 24 veljače, Panasonic će organizirati različita događanja u suradnji s Tokyo 2020 Live Siteom za koji su zaslužni grad Tokio i Organizacijski odbor Tokija za Olimpijske i Paraolimpijske igre. Događaji će biti održani na lokaciji Symbol Promenade Park u Ariakeu kako bi se dodatno naglasilo uzbuđenje koje će okruživati ZOI 2018. godine u PyeongChangu i kako bi se dala dodatna podrška olimpijskom pokretu. Panasonicova prošla sponzorstva bit će predstavljena na službenoj Facebook stranici kompanije posvećenoj Olimpijskim i Paraolimpijskim igrama. Tijekom igara Panasonic će koristiti te kanale kako bi javnost obavijestio od aktivnostima s terena, odnosno kako bi sa svijetom podijelio strast i uzbuđenje Zimskih olimpijskih i paraolimpijskih igara u PyeongChangu 2018. godine. Tvrtki Panasonic bila je čast tijekom proteklih 30 godina sudjelovati na najvećem sportskom događaju. Panasonic nudi svoje inovacije dijeleći svakodnevno s fanovima diljem svijeta strast i entuzijazam za Olimpijske igre.

LG OLED55E7N i Panasonic TX-55EZ950E – usporedba OLED televizora (video)

$
0
0
e7-ez950-test

e7-ez950-test

e7-ez950-test

Među zadnjim televizorima koje ćemo testirati za 2017. godinu, našla su se dva OLED televizora tvrtki LG i Panasonic. Izvrsne kvalitete izrade i elegantnog dizajna, oba modela nisu ništa slabiji rezultat pokazala niti kad je riječ o kvaliteti slike - od skaliranja TV programa pa do Ultra HD HDR sadržaja, svoj posao su odradili bez prigovora. Svakako su za pohvaliti tvornički kalibrirani predlošci za sliku, a koji su toliko precizni da profesionalna kalibracija nije prijeko potrebna. Smart TV platforma je bolje uređena na LG-jevom webOS-u, o čemu smo već mnogo puta pisali, a i objavili hands-on video gdje se možete i sami uvjeriti u fleksibilnost ovog sustava (linkovi u nastavku).

Specifikacije

Proizvođač LG Panasonic
Model OLED55E7N TX-55EZ950E
Tehnologija prikaza 10-bitni WRGB OLED zaslon (LG Display) 10-bitni WRGB OLED zaslon (LG Display)
Geometrija zaslona ravni zaslon ravni zaslon
Veličina ekrana 55 inča / 140 cm 55 inča / 140 cm
Rezolucija Ultra HD, 3840 x 2160 piksela (svaki piksel se sastoji od 4 podpiksela) Ultra HD, 3840 x 2160 piksela (svaki piksel se sastoji od 4 podpiksela)
Energetska klasa A (112 W, 155 kWh/godišnje) B (142 W, 197 kWh/godišnje)
UHD Premium certifikat da da
HDR podrška da (HDR-10, HLG, Dolby Vision, Technicolor HDR) da  (HDR-10 i HLG - vremenom moguće i HDR10+)
Osvježavanje zaslona 120 Hz max. 120 Hz max. + BFI (black frame insertion)
Lokalno zatamnjenje na razini piksela (OLED tehnologija) na razini piksela (OLED tehnologija)
3D ne ne
Broj HDMI priključaka 4 (verzija 2.0b + HDCP 2.2) 4 (HDMI 2.0b + HDCP 2.2)
Toslink (digitalni optički audio izlaz) Da Da
USB sučelje Da (ukupno 3 priključka) Da (ukupno 3 priključka)
Ethernet/mrežni priključak Da Da
Wi-Fi/Bluetooth Da/Da Da/Da
PCMCIA/Common Interface utor Da Da
Utor za memorijske kartice Ne Da (SD)
Izlaz za slušalice (3.5 mm) Da Da
Digitalni prijam DVB-T2/C/S2 DVB-T2/C/S2
HEVC/VP9 podrška da/da da/da
Operativni sustav webOS 3.5 my Home Screen 2.0
Okvirna MP cijena: oko 19.000,00 kn od 2.139,00 € (idealo.de)
Detaljne specifikacije: Video raspakiravanja: LG OLED55E7N:

Panasonic TX-EZ950E:

Smart TV mogućnosti i iskustvo korištenja: LG webOS 3.5 hands-on (demonstrirano na B7 modelu, no sve prikazano vrijedi kako za E7, tako i ostale 2017 OLED modele):

Panasonic TX-EZ950E hands-on (isto vrijedi i za ranije testirani TX-65EZ1000E):

Postavke nakon kalibracije i savjeti za podešavanje slike za LG E7 (Technicolor Expert predložak) i Panasonic EZ950E nalaze ne na navedenim linkovima. Na kraju, tu je cijena video recenzija (titlovi na hrvatskom u izradi):

Brojne druge video priloge možete pronaći na TV Calibration with Darko YouTube kanalu >>

Zaključak

lg-e7-award panasonic-ez950-award
Kada se sve zbroji, LG E7 se je u cjelini pokazao kao bolji izbor, no Panasonicov EZ950 je također izvrstan televizor. No, jesu li oni doista najbolji izbor u kategoriji do 21000 kuna (cca. 3000 eura)? Idemo vidjeti. Ako se usredotočimo samo na 55-inčne OLED televizore, onda je od Panasonica EZ950 najpovoljnije rješenje. S LG-jem, situacija je drugačija. LG je imao 5 OLED serija u 2017. godini, a svi oni dijele istu kvalitetu slike i iste Smart TV mogućnosti, što je mnogima važan aspekt pri kupnji novog televizora. Budući da je E7 u sredini ponuđenih linija, postoje jeftinije alternative u serijama B7 i C7. Imaju potpuno jednake karakteristike, ali bez picture-on-glass dizajna i frontalnih zvučnika, no zasigurno se bez tog može živjeti s obzirom na nižu cijenu navedenih serija (već od 12.000,00 kn ovisno o trgovini). Recenziju B7 modela možete pronaći na linku. Među 55" modelima ima i Philips atraktivni 55POS9002 koji kombinira isti tip OLED panela s novim P5 procesorom slike, Ambilightom i Android TV-om. Cijena mu trenutno iznosi 14.999,00 kn. Sonyjev 55A1 OLED TV je cijenom bliži LG-jevoj E7 seriji i jedini od navedenih ima jedinstvenu Acoustic Surface tehnologiju i samim time jedinstven dizajn. Ako vam je budžet do 20 tisuća kuna i imate prostora za veći ekran od 140 cm po dijagonali, tada bismo preporučili LG-jeve 65" B7 i C7 modele. Iskustvo gledanja filmova i serija bitno postaje bolje na većem ekranu, posebno kad se radi o OLED tehnologiji. Zahvaljujemo se predstavništvu tvrtke LG Electronics i Panasonic u Hrvatskoj što su nam osigurali televizore za potrebe testiranja. Sponzori:

HDMI kabele osigurao Supra Cables.

Samsung UBD-K8500 Ultra HD Blu-ray reproduktor osigurao Samsung Hrvatska.

Ultra HD Blu-ray filmove (Fantastic Beasts and Where to Find Them i Kong: Skull Island) osigurao Menart.

Ultra HD HDR-10 test uzorke osigurao R.Masciola.

© HD Televizija 2018. Sva prava pridržana.

Panasonic TX-55FZ800E – video recenzija

$
0
0

Testirali smo Panasonicov najpovoljniji OLED televizor do danas, 55-inča/140 cm velikog pripadnika ovogodišnje FZ800 serije. Maloprodajna cijena u Hrvatskoj na dan objave iznosi 13.472,10 kn, a za aktualni cijenu i ponudu posjetite nabava.net stranicu.

FZ800 je dostupan još i u 65-inča/165 cm, a osim navedene serija Panasonic je lansirao i FZ950 seriju s naprednijim audio sustavom. Prošlogodišnja perjanica ponude, EZ1000 ostaje aktualna i ove godine, te je jedina dostupna u veličini od 77-inča/196 cm.

Televizor je opremljen THX i UHD Premium certifikatima, a temelji se na LG Displayevom WRGB OLED 120 Hz panelu nativne UHD rezolucije 3840x2160. Detaljne specikacije možete pronaći na stranicama Panasonica >>

Video recenzija koja pokriva sve ključne aspekte:

https://youtu.be/A473c8faSKg

Ukratko, Panasonic TX-55FZ800E pruža izvrsnu kvalitetu slike koja je potpuno usporediva s prošlogodišnjim EZxxx modelima, uključujući i top model EZ1000. Čak i prije kalibriranja, Panasonic pruža vrlo dinamičnu sliku prirodnog izgleda, što ga čini izvrsnim izborom za one koji žele biti sigurni da gledaju sadržaj upravo onako kako su tokreatori zamislili. My Home Screen 3.0 je brz i jednostavan za uporabu i nudi popularne aplikacije kao što su Netflix i Amazon Prime Video. Kvaliteta izrade je izvrsna i TV je vrlo lako sastaviti.

Uz izvrsne performanse i atraktivnu cijenu, Panasonic nailazi na ozbiljnu konkurenciju koja prvenstveno dolazi iz tabora LG-ja. Uz izvrsne LG OLED modele B8 i C8 serija, tu su i dalje vrlo atraktivni prošlogodišnji modeli B7, C7 i E7

Alternativa je i Philipsov najpoboljniji OLED TV iz 2017., 55POS9002, a koji se možete nabaviti za malo više od 10.600,00 kuna. Ako tražite spoj Android TV platforme, jedinstvenog Ambilighta i OLED tehnologije, ovo je jako dobar izbor.

Zahvaljujemo Panasonicovom uredu u Hrvatskoj na povjerenju i prilici da istestiramo još jedan izvrstan televizor. Veselimo se daljnjoj suradnji!

Maloprodajna cijena:

Maloprodajna cijena u Hrvatskoj na dan objave iznosi 13.472,10 kn, a za aktualni cijenu i ponudu posjetite nabava.net stranicu.

Dodatna ustupljena oprema:

Za potrebe testiranja su korišteni Supra Cables HDMI kabeli.  Ultra HD HDR-10 testne uzorke osigurao R.Masciola. Softver za kalibraciju, CalMAN 2018 Ultimate for Business osigurao SpectraCal.

© HD Televizija 2018. Sva prava pridržana.

Panasonic predstavio novi UHD Blu-ray reproduktor s Dolby Vision i HDR10+ podrškom

$
0
0
Panasonic-2019-UHD-BD-players

Panasonic-2019-UHD-BD-players

Panasonic-2019-UHD-BD-players

Na CES-u u Las Vegasu Panasonic je predstavio tri nova UHD Blu-ray reproduktora, modele DP-UB150/154, DP-UB159 i DP-UB450. Novi modeli podržavaju HDR10 i HDR10+ formate, no jedino DP-UB450 podržava uz navedene i Dolby Vision. Prošlogodišnji DP-UB820 je bio izvrstan UHD Blu-ray reproduktor s podrškom za HDR10+ i Dolby Vision, no njegova cijena od 3.399,00 kn mnoge i dalje odvraća od kupovine (uključujući i autora ovog teksta). Očekujemo kako će DP-UB450 biti cijenom bliži prošlogodišnjem DP-UB420 modelu, a koji je trenutno dvostruko povoljniji od gore navedenog. Time će svi koji žele UHD BD reproduktor s podrškom za oba dinamička HDR formata doći na svoje, premda za sad HDR10+ diskova ima svega nekoliko u cijelom svijetu (u prosincu su se pojavili).

panasonic-ub450-1l

Iako nije objavljeno, vjerujemo kako će i nove modele krasiti vrhunsko procesiranje uz HCX procesor i 4K High Precision Chroma upscaling boja s 4:2:0 na punu 4:4:4 razlučivost. Cijene nisu objavljene, no vjerujemo kako će se pojaviti na tržištu u prvoj polovici godine. U nastavku više detalja o svakom od modela. Samo će DP-UB450 i DP-UB159 posjedovati dvostruke HDMI izlaze. Glavne značajke u nastavku: DP-UB450
  • reprodukcija Ultra HD Blu-ray diskova (4K/HDR)
  • podržava tehnologiju dinamičkih metapodataka HDR10+
  • podržava Dolby Vision
  • izlaz 4K 60p/50p/4:4:4
  • reprodukcija 4K videozapisa / 4K JPEG-ova
  • reprodukcija Full HD 3D Blu-ray diskova
DP-UB159
  • reprodukcija Ultra HD Blu-ray diskova (4K/HDR)
  • podržava tehnologiju dinamičkih metapodataka HDR10+
  • izlaz 4K 60p/50p/4:4:4
  • reprodukcija 4K videozapisa / 4K JPEG-ova
  • reprodukcija Full HD 3D Blu-ray diskova
  • reprodukcija zvuka visoke razlučivosti (DSD (11,2 MHz / 5,6 MHz / 2,8 MHz), ALAC, FLAC, WAV, AIFF)
  • dvostruki HDMI Pure AV (izolirani dvostruki izlaz)
  • digitalni audioizlaz (koaksijalni)
DP-UB150/154
  •  reprodukcija Ultra HD Blu-ray diskova (4K/HDR)
  •  podržava tehnologiju dinamičkih metapodataka HDR10+
  •  izlaz 4K 60p/50p/4:4:4
  •  reprodukcija 4K videozapisa / 4K JPEG-ova
  •  reprodukcija Full HD 3D Blu-ray diskova
  • reprodukcija zvuka visoke razlučivosti (DSD (11,2 MHz / 5,6 MHz / 2,8 MHz), ALAC, FLAC, WAV, AIFF)

Panasonicov GZ2000 OLED TV serija osvojila iF DESIGN AWARD 2020

$
0
0
Panasonic se pohvalio s osvojenih ukupno 14 iF DESIGN AWARD 2020 nagrada za svoje proizvode i projekte, između kojih je i nagrada za njihovu najbolju serija OLED televizora za 2019. godinu – GZ2000. Osim te nagrade, nagrađeni su i Technicsovi gramofoni i premium slušalice. Svake godine najstarija svjetska nezavisna organizacija na području dizajna, iF International ...
Viewing all 67 articles
Browse latest View live